Kollégium 4. ÁTLAG

 

Kollégium 4. ÁTLAG

 

A Kocka Kollégiumban kis csoportokban foglalkoznak a kollégistákkal. Az egyes csoportokat színekkel azonosítják. A félévi értesítők kiosztását követően minősítik a csoportokat  a diákok átlagai alapján, valamint az intézmény honlapján megjelentetik a statisztikai adatokat. Az alábbi feladatban ezt kell elkészítenie.

Minta:

kep_2024-11-29_100330818.png

 4. A 28. sor megfelelő celláiban határozza meg az igazoltan és az igazolatlanul hiányzott órák átlagos számát, a tantárgyi átlagokat, valamint a tantárgyi átlagok alapján a teljes kollégiumi átlagot!

Az átlagot az ÁTLAG függvény segítségével határozzuk meg.

ÁTLAG - Argumentumainak átlagát (számtani közepét) számítja ki, az argumentumok nevek, tömbök vagy számokat tartalmazó hivatkozások lehetnek.

Képlete:

=ÁTLAGA(érték_1;érték_2;...)

érték_1;érték_2;... - Az igazoltan hiányzott napok száma : D2:D27

Képlete:

=ÁTLAG(D2:D27)

A D28 cella jobb alsó sarkában levő zöld négyzet segítségével másoljuk végig a képletet az S oszlopig.

A feladat azt kéri, hogy a tantárgyi átlagok alapján határozzuk meg a kollégiumi átlagot.

Képlete:

=ÁTLAGA(érték_1;érték_2;...)

érték_1;érték_2;... - A tantárgyi átlagok, amit az előbb kiszámoltunk : F28:S28

Képlete:

 =ÁTLAG(F28:S28)

 Eredmény:

kep_2024-12-01_080801022.png

  

Hogyan oldanád meg?

 

5. A minta második sorát a táblázat sorában alakítsa ki! A D oszloptól az S oszlopig a cellák kövessék az első sor változásait! A B29, C29 és T29 cellákba a mintán látható tartalmat gépelje be! 

  1. A B30:B33 tartományba írja be a csoportok nevét!
  2. A C30:C33 tartományban határozza meg az egyes csoportok létszámát!
  3. A D30:S33 tartományban számítsa ki hibamentesen másolható képlet segítségével az adott csoport tanulóinak hiányzási, illetve tantárgyi átlagait!
  4. A T30:T33 tartományban a csoportok átlagát a tantárgyi átlagok alapján számítsa ki!
  5. A B28:T33 tartomány celláit formázza a mintának megfelelően! A tanulmányi átlagokat két tizedes pontossággal jelenítse meg! Az oszlopszélességek és sormagasságok beállításánál ügyeljen arra, hogy minden adat látható legyen! Az F:T oszlopok szélessége egyezzen meg! A B:E oszlopok szélessége legyen az előbbiek (körülbelül) duplája! A B28:T28 és a B30:T33 tartományokat kívülről duplán szegélyezze!
  6. Készítsen egy diagramot, amely a csoportok átlagát mutatja a mintán látható módon! Az értéktengely skáláját a minta alapján alakítsa ki! Az egyes oszlopok színét a csoport nevének megfelelően állítsa be! A diagram szélessége egyezzen meg a felette található adatok szélességével!