Drónreptetés 14.- Képbeszúrás
Drónreptetés 14.-Képbeszúrás
A robotikaszakkör diákjai egy drónt építettek, amely a repülési adatokat is rögzíti. A drón minden másodpercben eltárolja, hogy milyen magasan repül, és az előző irányhoz képest mennyit fordul. Az Ön feladata a mért értékek feldolgozása táblázatkezelő program felhasználásával.
A drón irányát egy olyan iránytű alapján adjuk meg, amelyben a beosztások egész fokonként vannak. A 0 fok észak, 90 fok kelet, 180 fok dél és 270 fok nyugat. A drón felszálláskor automatikusan észak felé fordul, vagyis az iránya ekkor 0 fok lesz. Ezután kezdi rögzíteni az adatokat.
14. A P3-as, R6-os, P9-es, N6-os cellákba írja be az "É", "K", "D","Ny" szövegeket, a szövegeket igazítsa középre és állítson be félkövér betűstílust! Helyezze el és oldalaránytartóan méretezze át az iránytu.png képet úgy, hogy az az égtájakat tartalmazó cellák közé essen! Az N:R tartomány oszlopainak szélességét is megváltoztathatja, hogy elérje a kívánt hatást.
A P3-as, R6-os, P9-es, N6-os cellákba írja be az "É", "K", "D","Ny" szövegeket, a szövegeket igazítsa középre és állítson be félkövér betűstílust!
Helyezze el és oldalaránytartóan méretezze át az iránytu.png képet úgy, hogy az az égtájakat tartalmazó cellák közé essen! Az N:R tartomány oszlopainak szélességét is megváltoztathatja, hogy elérje a kívánt hatást.
Kijelölve az N:R oszlopokat, egyszerre tudjuk megváltoztatni a szélességüket.
Végeredmény: